Tak fajn

15. ledna 2009 v 17:17 | queenofscots |  V rámci mezinárodní integrace
Udělala jsem si studijní plán a dnešek je posledním dnem, kdy naivně věřím, že ten plán dodržím. A než půjdu do kina, měla bych být ještě nějak produktivní.

Já nevim, ale mě ten univerzitní systém tady nebo cože, jak říkají plzeňáci, příde až ňák moc podezřele jednoduchej. A teď nevím, jestli je to dobře nebo ne. A hlavně jsem hrozně negramotná, co se toho českýho systému nebo cože, týče. Jsem prostě za trubku, protože prostě mě nikdy nikdo nepoučil o průběhu vysokoškolského studia v Čechách. A docela mě to i štve.

No každopádně zde si musím poctivě odchodit každotýdenní tutoriály, měla bych se sem tam ukázat na přednášce, udělat prezentaci a napsat esej, bejt jakože aktivní na těch tutotriálech a pak udělat zkoušku. Žádná velká věda, co? Plus zkoušky jsou nudně psací, esejové, což mě točí asi nejvíc. Já radši vedu monology, v případě větší sebejistoty i dialogy. Tady to ale zajímá akorát učitelku na španělštinu a tím to hasne. No, je pravda, že ústní zkoušky prostě nikdy nemůžou bejt 100% objektivní, ale stejně, radši bych riskla případnou blbou náladu nebo zasedlost učitele, než abych musela za dvě hodiny vypotit tři super sharp eseje.

No a pak se stačí zeptat někoho, kdo studuje u nás doma: "Tak co zkouškový?" a je konec. Páč každej to má jinak a různý zkoušky a opravy a podobně a já se jenom přiblble usmívám a dělám jakože přesně vím, o co go. Nemám páru!

Jo a jestli zase někdy budu mít takovej úžasnej nápad, jako vzít si za čtvrtej předmět sociologii, tak mě někdo prosimvás kopněte, dík.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama