3:10 to Yuma

1. prosince 2008 v 1:47 | queenofscots |  Že by něco normálního??
Ok, většina lidí, co má blog, tam sem tam dá nějakou tu "recenzi" na film nebo album. Já nebudu tento výtvor, co sem píšu, nazývat recenzí, páč prostě nebudu, nejsem duší novinář:) Takže tedy...


Já jsem nikdy ke klasickým westernům netíhla (i když přiznávám, jako malá jsem bezmezně milovala Vinnetoua), to asi proto, že jsme jich doma měli milión. No, ale pak jsem se na rok vyskytla v zemi westernů a dokonce se i byla podívat na místě kde se natáčelo Rychlejší než smrt a poprvdě řečeno, jsem si Divoký západ zamilovala. Westerny jsem sice ani poté nevyhledávala, jen jsem vždycky chvíli předstírala zájem, když mě moje nadšená maminka volala k televizi se slovy "Maruško, tam jsme určitě byli, pojd se podívat". Jenže ... 3:10 to Yuma. Kdo si myslel, že natočit fakt dobrej western, kterej by zaujal i diváka orientovanýho spíš na filmy dnešní doby, je nemožný, se sakra mýlil, brachu:)


Vše se odehrává v Arizoně ke konci 19. století, kde řádí banda Bena Wadea (Russel Crowe). Samozřejmé je přepadení dostavníku, kde podle mě odpráskli víc lidí, než tam ve skutečnosti bylo. Druhá dějová linie je život ranchera Dana (Christian Bale), který se topí v dluzích, kulhá jenom s jednou nohou, o kterou přišel ve válce Sever proti Jihu a snaží se být tím pravým otcem, ke kterému jeho syn bude vzhlížet. No a právě rancher Dan se nachomýtne k přepadení dostavníku a poté přispěje k zatčení Wadea ve městě Bisbee. Jenže vězení v Yumě je daleko a Wadea je potřeba dopravit na vlak ve 3:10. A tak se Wade a Dan spolu s dalšími vydávájí napříč pouští s Wadeovou bandou v patách ... Klasika western.

Vše ale zvedá do jiných dimenzí jak Crowe, tak Bale. Russel Crowe je můj nejoblíbenější a asi mu nadržuju, ale on prostě umí a z Bena Wadea vám jde chvílema mráz po zádech a chvílema byste mu leželi u nohou. Po Batmanovi je zajímavý vidět Christiana Balea, jako chlapa, který sice je zásadový, až hrůza, ale taky pořádně zmožený životem. Třetí postavou, která si zaslouží pozornost je Wadeova pravá ruka Charlie, který je místy až maniak-zabiják a kterej je prostě vážně cool. Herce bohužel neznám, ale klobouk dolů:)

Prostředí, po kterým se mi zastesklo a kam bych se hned rozjela zpátky a konec, který jsem nečekala. Takže kdo má rád Crowa nebo Balea nebo prostě akčňák trochu jinak (westernově) vřele doporučuju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama