Konec týdne

17. listopadu 2008 v 0:34 | queenofscots
Je to definitivní... Končím s Vánocema. Předvánoční atmosféra, kterou jsem kdysi dávno milovala, přestala existovat. Když vám nad hlavou blikaj modrý a žlutý zvonečky, dárěčky, pentličky, větvičky a podobný zhovadilosti, to se prostě nedá. Přišla jsem o poslední kus dětství, co ve mě zbyl. Vánoce jsou od toho, aby si obchodníci vydělali. Toť vše.

Ještě dávám šanci Vánočním trhům, co se tu mají někdy uskutečnit, ale to spíš kvůli těm německým klobáskám.

Přiznávám, že vše ještě můžou zachránit Čechy, medovina na Staromáku, purpura na plotně, vanilkový rohlíčky a Ginevra v rádiu. Ale prostě blikající Unionka a splašenej Aberdeen...

A hlavně je půlka listopadu, lidi pitomý. Jděte se vy blázni bodnout.

Letos si už ani nekoupím adventní kalendář.

Co vy? Kdy se vám zprotivily Vánoce?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | Web | 17. listopadu 2008 v 10:16 | Reagovat

Blikající Unionka je asi horší, než moje přeslazená mamka, že? Ještě, že v UK nikdy nebyla, mohla by se inspirovat...Vánoce zbožňuju, letos je budu  dle všeho trávit v novém bytě, otevřu si medovinu, nebo svařák (ano, Karin začala svátečně pít), možná zapálim svátečního doutníka a budu doufat, že neodpálím nový nabytek...mám já to Hawai, o Vánocích...(pominu-li martyrium zkoušek)

2 Mary Mary | 17. listopadu 2008 v 15:47 | Reagovat

Já je taky budu trávit v novém bytě. A to mě štve asi ze všeho nejvíc. A půjdu na půlnoční a pak se pořádně zliju medovinou. Tvojí mamince radši zápaďácké Vánoce nebudu popisovat:)

3 Kuba Kuba | 19. listopadu 2008 v 22:44 | Reagovat

Zdravím na Ostrovy, Maruško...Jak nám říkala na gymplu drahá paní Říhová: "Vy pohani byste vůbec Vánoce slavit neměli!";-) Jen, co jsem povyrostl, logickou úvahou došel k tomu, že (spíš však to přede mnou ve školce sprostě propálil někdo ze starších a zkušenějších dětí a postavil mě tak před hotovou věc, které je třeba statečně čelit. Výsledek každopádně stejný) dárky prostě nenosí žádný Ježíšek, a začal jsem si všímat toho, jaká konzumní opičárna se z těhle svátků (pro mě) stala během pár let, co jsem se začal víc rozhlížet po světě kolem, rezignoval jsem. Dárky zásadně kupuju na poslední chvíli, z těch obdržených se nedokážu zdaleka tak radovat jako když jsem byl dítě (což mě mrzí) a víc než svátky klidu jsou u nás Vánoce, minimálně do Štědrého dne, dost nervózní záležitostí...Kéž to letos bude jinak....A obchodníky vem čert, ať se z těch koled, co pouštějí od začátku listopadu třeba zvencnou;-)

4 Mary Mary | 20. listopadu 2008 v 0:29 | Reagovat

Kubo jsi můj člověk. Že Ježíšek není, jsem nesla těžce, ale stejně jsem se zuby nehty držela toho pěkného pocitu z Vánoc. Jednou to ale muselo vzít za své a až se divím, že mi to tak dlouho vydrželo. Dárky mě nakupovat už nebaví, teď mám až nechuť k tomu prodírat se přeplněnou Unionkou. Asi mě nepřestane bavit je balit, to mě bavilo odjakživa. No a už vím, co pod stromečkem najdu - dovolenou u móře, hurááá, na tu se těším, sice nevím kam to bude, ale bude to hned po Novým roce takže juchůů, pojedu se ohřát. A aspoň místo koukání na pitomý pohádky, co opakujou každoročně dokola se pokusím svou mysl obohatit informacemi, co se můžou hodit o zkouškovým:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama