Jíst či nejíst?

10. listopadu 2008 v 16:54 | queenofscots
Vím, že tahlé fráze je hrozně otřepaná, ale Forrestova máma měla pravdu: "Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš."

Já, notorický požírač všeho sladkého v mém dosahu, si to prostě nedokážu odepřít a stále ochutnávám. Za poslední dobu se mi sice podařilo objevit jeden na první pohled obyčejně vypadající, ale překvapivě dobrý bonbón. Bohužel větší štěstí jsem ale měla na ty hnusný s rozinkama a kandovaným ovocem a extrémně hořkou čokoládou.

Prostě pravdu je někdy těžké strávit, zvlášť pokud vám ukáže, jak jste byli hloupí a slepí, když jste o ní neměli šajn. Upřímně, kromě věcí moc osobních na to, abych to tu rozebírala, mě sere, že jsem nepoznala, že člověk mně velice blízký trpí bulímií a já mu nebyla schopná od toho aspoň trochu pomoct... A teď je pozdě, protože jsem tisíce mil daleko a jediný co můžu dělat je posílat ti maily.

Karin řeknu ti to takhle. Chápu tě, já se taky málem rozbrečela, když mi v létě Onyx řekl, že "jsem se v tom Skotsku ňák spravila". A sice nezvracím, ale že bych dodržovala zásady zdravé stravy se říct rozhodně nedá. Většinou snídám čaj a kukuřičný lupínky s bílým odtučněným jogurtem v půl dvanáctý dopoledne a pak se až večer v deset po práci snažim do sebe nacpat malou dětskou pizzu a jediný co mi k ní dodává chuť jsou akorát ty sundried tomatoes, kterýma si ji obložím (ty jsou fakt výborný). Polovičku ty pizzy pak stejně donesu domů aby jí mohl druhej den sníst Honza. Vím, že to není nejlepší, ale slyšet od lidí "tys ňák zhubla, ne?" a vidět jak jdou kila dolů je moc fajn. Že jsme obě pěkně blbý, o tom není pochyb. Ale proč si prostě nalhávat, že na vzhledu nezáleží. Záleží a to hodně.

Asi mi ta sociologie už leze trochu na mozek, ale je to výsledek toho, jak a v čem žijem. Je to tím, že se všichni tváří hrozně cool a strašně happy a dělají ze sebe, to co nejsou. Ty si mezi nima připadáš, jako ztroskotanec. Jenže pak jdeš a postupně objevuješ a dozvídáš se nepříjemný pravdy. A nejhorší ze všeho je ta chvíle, kdy přijdeš domů a podíváš se do zrcadla ... Protože ti dojde, že jsme to my, kdo tomuhle průvodu kašparů vévodí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama