Uni? Co to je za nápad?!

6. října 2008 v 16:34 | queenofscots

Univerzita je BIG DEAL, zřejmě. Nevím, co jsem víc, jestli nadšená nebo vyděšená. Akademická půda. Konečně, konečně se cítím aspoň trošku intelektualně založená, dělající něco ušlechtilého a doufám, že i smysluplného. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží.
Budu muset plavat. Plavat jak o život v moři knížek, který mám přečíst. Vidíte chtěla jsem střílet, ale místo toho budu plavat. Není to můj oblíbený sport. V skrytu duše jsem doufala, že se všichni jenom tak tváří, že se to všechno musí přečíst, ale oni vážně všichni čtou a připravujou se!!! Bože!!! Absolutně nutnou četbu jsem si už pořídila a vyhodila za to nechtuný prachy, myslela jsem, že univerzita počítá se studenty, co nemaj moc peněz, protože všechno prochlastaj, (ne že by to byl vyloženě můj případ, haha) takže všechny prices budou friendly. Omyl. Ale může mě na duši hřát pocit, že jsem investovala do svého intelektuálna a "rozhledu", jak tomu tam všichni říkají.

Dan Mach. Byl tam, dneska, na přednášce z politologie. Kanárkově žlutý svetr a přitroublý úsměv, akorát vlasy měl upravenější než obvykle. Kde se tam vzal, když má teď navigovat letadla, nevím, ale byl tam.

Tutor na sociologii vypadá jak maniak. Ale má rád Orwella, prý až budeme psát eseje, máme psát jak Orwell ... Nevěděla jsem, že když chci studovat na univerzitě, měla bych mít spisovatelské nadání ... To mám asi problém, ještě že jsem si založila blog.

Nejsem jediná švihlá. Myslela jsem si, bůhví jak jsem pošetilá, rozhodnout se studovat v Aberdeenu, na severu, daleko, mezi ovečkama a ropnýma tankerama. Ale už jsem potkala spoustu lidí, z míst, kde kdybych bydlela, tak se odtud nehnula. Třeba ta černoška s Paříže, co jsem se s ní dneska bavila ráno v buse. Její odpověď na mou otázku "Proč Aberdeen, když jsi z Paříže?" jsem moc nezaznamenala, mluvila hrozně potichu, ale řekla něco jakože neví. Tak to jsme dvě. Ale můžu vám říct, že ta uni je fakt pěkná, i když prší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | Web | 9. října 2008 v 17:56 | Reagovat

PAAANI!!! A ja jsem na blby Zapadocesky, sice nemusim psat jak Orwell (spis jak Firdawsi), ale nemame to tam tak vyfesakovany...Ach boze, na rozdil ode me, Mary zna svet

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama